/Blachy fałdowe trapezowe

BLACHY FAŁDOWE TRAPEZOWE

Pokrycia pojedyncze zwykłe

Zwykłe poszycie dachów i ścian – rozwiązanie przeznaczone do stosowania w przypadkach, w których wymagana jest jedynie osłona przed czynnikami atmosferycznymi (wodą, śniegiem i wiatrem, a także gradobiciem).

Stropy na blachach współpracujących

System Marcegaglia dla stropów wykonanych na blachach współpracujących przewiduje wykorzystanie elementów EGB 210 – EGB 1001 – EGB 1200 – EGB 2000® w zależności od obciążeń, rozpiętości w świetle oraz wylewki betonowej klasy C20/25, zgodnie z klasyfikacją Eurocode. Blacha fałdowa jest tak wykonana, by współpracowała z wylewką poprzez wykrój matrycy, umożliwiający zakotwienie wylewki, zapobiegając zarówno jej przesunięciu wzdłuż, jak i oddzieleniu pionowemu. W szczególności blachy EGB 2000® oprócz odpowiednich wykrojów posiadają żebrowanie na jaskółczy ogon gwarantujące maksymalne przyleganie między blachą a wylewką betonową.
Zaleca się, aby jako element integracyjny systemu stropów stosować siatkę elektrozgrzewaną o standardowych (min.) wymiarach podanych poniżej, kładzionej 2 cm od grzbietu wylewki, która pozwala na równomierne rozłożenie obciążeń, zapobiegając powstawaniu pęknięć lub szczelin. W przypadku konstrukcji z kilkoma punktami podparcia można zastosować zbrojenie “w formie negatywu”, by zwiększyć nośność stropu (dla podanych typowych zastosowań dołączono odpowiednie tabele). Ponadto można zastosować zbrojenie “w formie pozytywu”, który nie został podany w tabelach, ponieważ nie stosuje się go w standardach konstrukcyjnych.
Blachy boniowane są dostarczane wyłącznie w wersji ocynkowanej.

Information request

    Name*

    Email*

    Subject