TAŚMY WALCOWANE NA ZIMNO

TAŚMY OCYNKOWANE OGNIOWO

PŁASKOWNIKI ZWIJANE W KRĘGACH

TAŚMY

Wytrawiane, walcowane na zimno i ocynkowane

Firma Marcegaglia posiada w ofercie szeroką gamę taśm stalowych walcowanych na gorąco, walcowanych i wykańczanych na zimno oraz cynkowanych na gorąco, aby spełnić standardowe i specjalne wymagania zróżnicowanych branż produkcyjnych, w których produkty te znajdują zastosowanie. Unikatowe cechy, jakimi odznacza się produkcyjna i logistyczna sieć firmy Marcegaglia, pozwalają na stworzenie synergicznej więzi z klientami; w celu optymalizacji zakupów i zaopatrzenia połączono bowiem sekwencję procesów przemysłowych i rozwój jakości nie tylko dla produktów standardowych, lecz także dla wyrobów do zastosowań specjalnych.

Stal dla przemysłu motoryzacyjnego, stal do wykrawania precyzyjnego i stal do silników elektrycznych to tylko niektóre z wielu zastosowań wąskiej taśmy stalowej firmy Marcegaglia, do której, oprócz stali do głębokiego tłoczenia, zalicza się dzisiaj także stal magnetyczną po obróbce wstępnej i stal ocynkowaną o gładkiej błyszczącej powierzchni przeznaczoną do specyficznych zastosowań przemysłowych.

Proces cięcia taśm Marcegaglia skupiony jest w 4 europejskich zakładach: w Rawennie, Gazoldo degli Ippoliti i Corsico we Włoszech oraz w Kluczborku w Polsce. Obróbką taśm zajmuje się również brazylijski zakład produkcyjny w Garuva natomiast zakłady w USA są bazami logistycznymi.

W sieci swoich zakładów Marcegaglia zapewniła zróżnicowanie produkcji; określone rodzaje materiałów wykonywane są bowiem w zakładach specjalistycznych, dla przykładu walcowanie wtórne taśm wąskich przeznaczonych do zastosowań specjalnych przeprowadzane jest w Gazoldo degli Ippoliti (siedzibie głównej Grupy).

Asortyment wyrobów Kluczbork
Grubość min. – maks. (mm) 0,3 – 6,0
Szerokość min. (mm) 0,30 ≤ thickness ≤ 3,00 mm 30,0
3,00 ≤ thickness ≤ 6,00 45,0
Szerokość maks. (mm) 1,500*
Specific tolerances upon request
Średnica zewnętrzna maks. (mm) 2.150*
Średnica wewnętrzna (mm) 508-610*
Ciężar maks. (kg) 5.000*
*Grubość na życzenie

Typowe zastosowania